Przed nami zawody AMM w ergometrze wioślarskim!

Published by Adam on

Dokładnie 11 listopada, notabene w 100 rocznicę odzyskania niepodległości, odbędą się Akademickie Mistrzostwa Małopolski w niezwykle intensywnej i wymagającej ogromnego wysiłku dyscyplinie, ergometrze wioślarskim. Wszystko na obiektach hali sportowej Politechniki Kraków w Czyżynach.

Ergometr wioślarski jest doskonałą formą odtworzenia warunków pracy, jakie mają miejsce podczas klasycznego wiosłowania na akwenie wodnym. Równocześnie, angażuje większość partii mięśni naszego organizmu, dlatego od zawodników wymaga się przestronnego przygotowania i ponad wszystko wytrzymałości.

Niejednokrotnie okazywało się, że dystans, jaki trzeba pokonać podczas właściwej rywalizacji, wynoszący 1000 metrów, wywoływał szereg objawów zmęczeniowych. Nie tylko poprzez litry wylanego potu i szybki oddech. Stąd, uczestnicy zmagań nie mogą liczyć na taryfę ulgową.

Akademickie Mistrzostwa Małopolski swoją obecnością uświetnią przedstawiciele popularnych i zasłużonych uczelni w regionie. Oprócz Politechniki będą osoby z Akademii Wychowania Fizycznego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego czy Uniwersytetu Rolniczego.

Tradycyjnie, zostanie przygotowanych kilka stanowisk obok siebie, a wirtualna wizualizacja na dużym ekranie pozwoli zobrazować tempo przemieszczania się danego wioślarza i aktualną jego pozycję na wyznaczonej trasie.

Pojedynki toczą się w określonych kategoriach wagowych.
Kobiety waga lekka – do 61,5 kg
Kobiety waga open – powyżej 61,5 kg

Mężczyźni waga lekka – do 75 kg
Mężczyźni waga open – powyżej 75 kg.

Rozpoczęcie sportowej walki w wykonaniu pań zaplanowano na godzinę 10, a panów na godzinę 11. Serdecznie zapraszamy!

Tak wszystko wyglądało w zeszłym roku.

 


0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *