Na kortach tenisowych postawią… stoły do tenisa stołowego!

Published by Krzysztof on

Już w najbliższy weekend w Centrum Tenisowym Politechniki Krakowskiej odbędą się Akademickie Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym – Półfinał C. Po raz pierwszy organizatorem tej imprezy będzie Klub Uczelniany AZS Politechniki Krakowskiej, który w ubiegłym roku po wieloletniej przerwie powrócił na mapę organizatorów Akademickich Mistrzostw Polski.

Do Królewskiego Miasta Krakowa przyjadą reprezentacje z Opola, Gliwic, Nysy, Katowic, Częstochowy, Kielc, Tarnowa i Rzeszowa. Ponadto do rywalizacji stanie osiem krakowskich uczelni. Do udziału w turnieju w strefie C zgłosiło się 17 uczelni wśród kobiet i 18 uczelni wśród mężczyzn.

Zawody odbędą się w Centrum Tenisowym Politechniki Krakowskiej, które przejdzie w najbliższy weekend małą modyfikację – słupki i siatki zostaną zastąpione przez 10 stołów do tenisa stołowego. Centrum Tenisowe PK znajdujące się w krakowskich Czyżynach to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. Działa od 2019 roku i gościło wiele turniejów, w tym zeszłoroczny półfinał AMP w tenisie. W czerwcu tego roku będzie z kolei główną areną zmagań finałów Akademickich Mistrzostw Polski w Tenisie.

– Bardzo się cieszę, że Zarząd Główny AZS dostrzegł potencjał Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Krakowskiej i powierzył nam organizację aż dwóch dużych wydarzeń z kalendarza AMP. Jest to dla nas niezwykle budujące, bo ciężko pracujemy, aby każda nasza impreza stała na wysokim poziomie, a nasi uczestnicy byli zawsze zadowoleni. Zadbaliśmy o maksymalny komfort dla zawodników i trenerów, zapewniając kwaterunek i wyżywienie niemalże w bezpośrednim sąsiedztwie naszego Centrum Tenisowego, starając się przy tym, aby nasza oferta była zoptymalizowana i korzystna dla naszych gości. W tym miejscu pragnę podziękować naszym partnerom Hotelowi Justyna oraz White Bistro za świetną współpracę – mówi Krzysztof Pszczółka, prezes KU AZS Politechniki Krakowskiej.

Cykl Akademickich Mistrzostw Polski wspierają sponsor strategiczny Akademickiego Związku Sportowego PZU oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.


0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *