Lekkoatleci ponownie na podium!

Published by Kamil on

Zła pogoda, kontuzje oraz naprawdę silna konkurencja nie przeszkodziła lekkoatletom reprezentującym Politechnikę Krakowską podczas Akademickich Mistrzostw Polski, które w dniach 20-23 maja odbyły się w Bielsku-Białej, na zdobycie worka medali. Drużyna z PK wywalczyła III miejsce w klasyfikacji Uczelni Technicznych.

 Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce stały na bardzo wysokim poziomie. Startowali w nich zawodowi sportowcy, którzy będą uczestniczyć wkrótce w igrzyskach w Tokio (niektórzy podczas AMP wypełnili olimpijskie minima!). Politechnikę Krakowską reprezentowała liczna grupa zawodniczek i zawodników – 13 pań i 27 panów.  – Nasi reprezentanci przystępowali do rywalizacji jako obrońcy tytułu Akademickich Wicemistrzów Polski. Mimo, że kilka dni przez zawodami drużyna została mocno osłabiona przez kontuzje oraz problemy zdrowotne, to jednak walka o każdy centymetr i każdą sekundę przełożyła się na worek medali. Uważam to za ogromny sukces, a do powtórzenia zeszłorocznego brakło niewiele – mówi Krzysztof Pszczółka, szef ekipy i przewodniczący Parlamentu Samorządu Studenckiego PK.  Drużyna Politechniki Krakowskiej zdobyła brązowy medal w klasyfikacji Uczelni Technicznych. Uplasowała się również tuż za podium w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski.  Medale dla PK wywalczyli :

  • Monika Małek – II miejsce w biegu na 800 m w kategorii Uczelnie Techniczne
  • Filip Kostkiewicz – III miejsce w skoku wzwyż w klasyfikacji generalnej AMP (jednocześnie I miejsce w kategorii Uczelnie Techniczne, II miejsce w kategorii Klubów AZS) 
  • Filip Kostkiewicz – III miejsce w biegu na 110 m ppł w kategorii Uczelnie Techniczne 
  • Patryk Marmon – II miejsce w biegu na 800 m w kategorii Uczelnie Techniczne
  • Piotr Kidoń – III miejsce w biegu na 400 m ppł w kategorii Uczelnie Techniczne
  • Kamil Kubala (WIiT), Bartosz Osuch (WIŚiE), Jakub Stolarski (WM), Piotr Kidoń (WM) – III miejsce w sztafecie 4×100 m w kategorii Uczelnie Techniczne 
  • Jakub Stolarski (WM), Piotr Kidoń (WM), Patryk Marmon (WM), Filip Buliński (WIiT) – III miejsce w sztafecie 4x400m w kategorii Uczelnie Techniczne

  Trenerkami sportowej ekipy z PK są Iwona Zięba i Agnieszka Słupska.

Tekst: pk.edu.pl
foto. AMP w Lekkiej Atletyce


0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *