AMPy w lekkiej atletyce

Published by Kamil on

    Zgodnie z zapowiedzią czas na relację z wyjazdu sekcji lekkoatletycznej na Akademickie Mistrzostwa Polski w Łodzi, które były ostatnią imprezą sportową dla naszej drużyny w roku akademickim 2015/16.


Punktualnie o 13.00 reprezentacja w składzie: 9 kobiet, 12 mężczyzn oraz Trenerki Agnieszka Słupska i Iwona Zięba, zameldowała się pod halą przy ulicy Kamiennej, skąd wraz z kolegami z Uniwersytetu Pedagogicznego wyruszyli do Łodzi. Po długiej podróży spowodowanej licznymi korkami wszyscy bezpiecznie dotarli na miejsce, gdzie odbywała się weryfikacja zawodników oraz odprawa techniczna. Po pozytywnym zweryfikowaniu wszystkich zgłoszeń reprezentacja udała się do Hotelu NU na odpoczynek.
Do Mistrzostw przystąpiła rekordowa liczba 1158 sportowców, a same zawody stały na wyższym poziomie niż przed rokiem. Poza tym dużą rolę z pewnością odgrywała pogoda – słońce wręcz paliło, a lejący się z nieba żar mocno dawał się we znaki wszystkim zawodnikom.


Pierwszy dzień to głównie biegi na 100m, 400m, 1500m oraz trójskok, rzut dyskiem i skok wzwyż. Całość zakończyły sztafety 4x100m, po których nasza reprezentacja miała dość mieszane uczucia. Z jednej strony mocno zmotywowani stumetrowcy przełamali złą passę związaną z wpadkami na ubiegłorocznych AMPach oraz tegorocznym I rzucie AMM i z czasem 45,28s uplasowali się na bardzo dobrej 15 pozycji w klasyfikacji generalnej (5 w UTE), ale z drugiej strony nasze Panie popełniły niewielki błąd podczas zmiany i zostały zdyskwalifikowane. Po zakończonych startach sportowcy chcąc oczyścić umysł po męczącym dniu skorzystali z wolnego czasu i odwiedzili m. in. ulicę Piotrkowską.
Następnego dnia nasze zawodniczki oraz zawodnicy przystąpili do rywalizacji w takich konkurencjach jak: bieg na 200m, 800m, 3000m oraz pchnięcie kulą, rzut oszczepem i skok w dal. Podobnie jak pierwszego dnia, na zakończenie odbyła się sztafeta, tym razem 4x400m. To miał być ten moment, w którym dziewczyny chciały się zrehabilitować i pokazać swoją prawdziwą siłę. Jak się później okazało czas 4:09.84 dał złoty medal w kategorii Uczelnie Techniczne, dzięki czemu powtórzony został sukces sprzed dwóch lat z Białegostoku.


Radość z sukcesu trwała przez całą drogę powrotną i udzieliła się wszystkim naszym reprezentantom. Zgodnie stwierdziliśmy, że to były dobre Mistrzostwa dla naszego zespołu i pomimo, że na papierze wygląda to inaczej (29 miejsce w klasyfikacji generalnej wśród mężczyzn oraz 44 miejsce w klasyfikacji generalnej wśród kobiet), to jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ przezwyciężyliśmy swoje słabości, niektórzy poprawili swoje rekordy życiowe, a co najważniejsze wszyscy fantastycznie się bawili.
W tym miejscu z pewnością należą się podziękowania Trenerkom Iwonie Ziębie oraz Agnieszce Słupskiej, które przygotowały nasz zespół przez cały rok, wspierały nas mentalnie w każdym momencie oraz opracowały świetną taktykę.


Dziękujemy również wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki i wspierali przez cały rok akademicki. W ten piękny sposób kończymy sezon, a wszystkie siły przerzucamy na sesję egzaminacyjną z nadzieją, że i tu również odniesiemy sukcesy. Na ten moment mówimy do widzenia i do zobaczenia w październiku!

PS. Pełne zestawienie wyników:
http://www.domtel-sport.pl/insidethecode/files/7095-pl.pdf

k j i h g f e d c b a


0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *