Zmarł Czesław Lorenc

Published by Kamil on

Drodzy AZSiacy!
Dziś na Cmentarzu Batowice w asyście sztandaru Politechniki Krakowskiej oraz sztandaru AZS Politechniki Krakowskiej pochowaliśmy jednego z 24 olimpijczyków naszej uczelni – Czesława Lorenca

Czesław Lorenc urodził się 14 kwietnia 1925 roku. W czasie wojny był żołnierzem AK w oddziale „Hejnał”. Od 1947 roku studiował na Wydziale Komunikacji – jednym z trzech powołanych w ramach Wydziałów Politechnicznych Akademii Górniczej w Krakowie. Ukończył je w 1951 roku z tytułem magistra nauk technicznych, inżyniera mechanika.

W czasie studiów interesował się m. in. wioślarstwem. Został członkiem sekcji wioślarskiej krakowskiego AZSu. W swojej karierze został m. in. Akademickim Mistrzem Świata i Mistrzem Polski (konkurencja dwójka ze sternikiem). W 1952 roku zakwalifikował się do Igrzysk Olimpijskich w Helsinkach. Tam dwójka ze sternikiem w składzie Lorenc, Tomas, Michalski została sklasyfikowana na 6-8 miejscu.

W 1975 roku wyjechał do Kanady, gdzie pracował m. in. w zakładach lotniczych Canadair (obecnie Bombardier). Zmarł 30 lipca w wieku 90 lat, a zgodnie z jego wolą, prochy zostały sprowadzone do Krakowa.

Spoczywaj w pokoju Mistrzu!

Categories: Bez kategorii

0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *