Lekkoatletyka

 

Trenerzy: mgr Iwona Zięba, mgr Agnieszka Słupska
coche

 

Treningi:

ul. Kamienna 17,  “Hala Kamienna”

al. Jana Pawała II 37,  “Hala Czyżyny”

 

Kontakt do trenerki: aslupska@pk.edu.pl

 

Kilka słów o sekcji:

Historia lekkoatletów na naszej uczelni sięga roku 1945, kiedy to studenci nowo powstałych Wydziałów Politechnicznych przy Akademii Górniczej postanowili utworzyć swoją sekcję. Od tego momentu nieprzerwanie po dzień dzisiejszy reprezentujemy Politechnikę Krakowską w biegach przełajowych i zawodach na stadionie podczas Akademickich Mistrzostwach Małopolski i Akademickich Mistrzostwach Polski oraz w corocznym Ulicznym Biegu Sztafetowym Szlakiem Pomników Pamięci Tadeusza Kościuszki.

W naszej długiej historii członkowie sekcji zdobywali medale zarówno indywidualnie jak i drużynowo na szczeblu wojewódzkim i krajowym. Naszymi najświeższymi sukcesami z sezonu 2014/15 są: brązowy medal kobiet w sztafecie 4x400m w kategorii Politechnik oraz 2 miejsce drużyny mężczyzn w klasyfikacji generalnej AMM na stadionie.

Obecnie do sekcji należy ponad 30 osób ze wszystkich wydziałów, co czyni nas jedną z najliczniejszych grup, które wchodzą w skład AZSu Politechniki Krakowskiej. Udział w treningach (po wcześniejszym wpłaceniu składki członkowskiej) zalicza obowiązkowe zajęcia wychowania fizycznego. Jeżeli chcesz spróbować swoich sił to serdecznie zapraszamy! W naszym gronie z pewnością będziesz się czuł świetnie!